Çiğ Süte 6 Kuruş Zam - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çiğ Süte 6 Kuruş Zam

Çiğ Süte 6 Kuruş Zam

Ulusal Süt Konseyi artan maliyetler nedeniyle çiğ süt fiyatının 6 kuruş arttırılması yönünde tavsiyede bulundu.

Yapılan toplantıda özellikle yem fiyatlarının artması nedeniyle üreticinin sırtına binen yükü azalmak için, sütün kalitesine göre ortalama 6 kuruş artış yapılması yönünde görüş birliğine varıldı.

Ulusal Süt Konseyi Genel Sekreteri Selçuk Akkaya Konseyin zam yapma yada uygulanması yönünde bir görevinin olmadığını sadece piyasa koşullarına göre tavsiyede bulunabildiğini belirterek verdiği bilgilerde şu ifadelere yer verdi. Genel Sekreter Akkaya,” Ulusal Süt Konseyi olarak hafta başı yapılan toplantıda ilk kez sütün kalitesine göre fiyatlama yapılması yönünde karar alındı. Bu doğrultuda yüzde 3.5 yağ oranı ve yüzde 3.1 protein içerikli çiğ süt için tavsiye edilen fiyat litre başına 1 lira 21 kuruş oldu.”dedi.

Yapılan toplantıda üreticiler, sanayiciler ve bakanlık yetkilileri hazır bulundu. Üreticiler fiyatın çok önceden arttırılması gerektiğini savunarak zam yapılması yönünde görüş ortaya koyarken, sanayiciler buna karşı çıktı.

Üreticiler sıkıntı yaşadıklarını belirterek 1.30 kuruş olmasını isterken bakanlık temsilcilerinin isteğiyle de son olarak 6 aylık süre için 1.21 kuruş olarak kabul edildi. Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız