Çifçilere indirimli kredi imkanı

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çifçilere indirimli kredi imkanı

Çifçilere indirimli kredi imkanı

Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği (TKK) Müdürü Vedat Altın Bakanlar Kurulu kararı kapsamında Tarım Kredi Kooperatiflerinden indirimli kredi kullanmaları için üreticileri Tarım Kredi Kooperatiflerine davet etti.

TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın yürürlüğe giren 2018/11188 sayılı karar ile 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında üreticilere T.C. Ziraat Bankası A,Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince indirimli krediler kullandırılacağını hatırlatarak karar çerçevesinde hayvansal üretim, bitkisel üretim ve diğer üretim konularındaki desteklemelere dikkat çekti.

Altın, üreticilerin Tarım Kredi Kooperatiflerinden 31 Aralık 2020 tarihine kadar 3 yıllık süre için üretim konularına göre kredinin yatırım ve işletme dönemine göre yüzde 100 yani sıfır faiz indirimi ile yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 oranlarında faiz indirimleri ile kredi kullanabilecekleri bilgisini verdi.

Ayrıca, bu karar kapsamında kredi kullanmak suretiyle yapılan yatırımlardan sigortaya konu olabilecek varlıklar ile tarımsal ürünlerin kredi tutarı üzerinden sigorta ettirilmesinin zorunlu olduğunu hatırlatan Altın, her türlü sigorta işlemlerinin de Tarım Kredi Kooperatiflerince yapıldığını belirterek üreticileri indirimli kredi kullanmaları için Tarım Kredi Kooperatiflerine davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız