CHP’li Vekil Süt Üreticilerinin Sorunlarını Mecliste Gündeme Taşıdı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’li Vekil Süt Üreticilerinin Sorunlarını Mecliste Gündeme Taşıdı

CHP’li Vekil Süt Üreticilerinin Sorunlarını Mecliste Gündeme Taşıdı

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın hem Balıkesir’in hemde ülkemizde ki süt üreticilerinin sorunlarını bir kez daha mecliste gündeme getirdi.
CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Balıkesirli süt üreticilerinin sorunlarının yakın takipçisi. Daha önce de birkaç kez TBMM Genel Kurulunda söz alarak süt üreticilerinin sıkıntılarını anlatan ve çözüm talep eden Akın, bugün de süt üreticilerinin çözüm bekleyen sorunlarını konuştu.
Ahmet Akın’ın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma şöyle “Balıkesir hayvancılıkta ülkemizin en önde gelen illerinden ve süt üreticilerimizin büyük sıkıntıları var. Ulusal süt konseyi tarafından ilan edilen 1 lira 15 kuruşluk fiyat uzunca bir süredir artırılmadı. Köylümüz sütünü bu fiyattan bile satamıyor. Hatta ucuza satmak zorunda kaldıkları sütlerinin paralarını da alamıyorlar.
Firmalar 6-7 aylık çekler veriyor. Özellikle yem fabrikası da olan bazı firmalar süt paralarını yem olarak ödüyor ve bu durum yem piyasasında haksız rekabete yol açıyor. Ülkemizdeki süt üreticileri Süt referans fiyatlarının artırılmasını istiyor!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız