Çaycuma Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çaycuma Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Çaycuma Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Zonguldak’a bağlı Çaycuma İlçesi belediyesi soğuktan etkilenen ve yem bulmakta sıkıntı yaşayan sokak hayvanlarını unutmayarak, ilçenin değişik yerlerine ve kırsala hazır mama ve yemek bıraktı.
Yapılan açıklamaya göre Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın talimatıyla harekete geçen ekipler, sokak dostları için adeta seferber oldu. Belediye Veterineri Uğur Gemici’nin yönlendirdiği ekipler, ilçenin değişik noktalarında, diğer gıdaların yanı sıra, hayvanların yemesi için 140 Kg. hazır mama dağıttı.
Diğer yandan Belediye Veterineri Uğur Gemici yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarına yardım etmek isteyenlerin kendilerine başvurabileceğini belirtti. Her türlü gıda yardımına açık olduklarını söyleyen Gemici, “Herkesin bu dostlarımız için yapabileceği bir şeyler var. Hayvanlar suların donması nedeniyle susuz kalabilir, bunun için kapılarınızın önüne geceleri sıcak su koyabilirsiniz. Atık yemeklerinizi basit bir düzenek hazırlayarak, sokağın uygun bir köşesinde hayvan dostlarımızla paylaşabilirsiniz. Karton kolilerden basit yuvalar yaparak soğuktan korunmalarını sağlayabilirsiniz. Yaralı ya da hasta bir hayvan gördüğünüzde bize getirebilir ya da haber verebilirsiniz. Çok küçük bir çabayla bir hayvanın yaşamını sağlayabilirsiniz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız