Beyşehir ve Suğla göllerinden 14 bin metre hayalet ağ çıkartıldı

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Beyşehir ve Suğla göllerinden 14 bin metre hayalet ağ çıkartıldı

Beyşehir ve Suğla göllerinden 14 bin metre hayalet ağ çıkartıldı

Konya’nın Beyşehir ve Suğla Göllerinde, çeşitli nedenlerle göz zemininde bırakılan ve bu göllerde yaşayan canlılar için tehlike oluşturan “Hayalet Ağların” temizlenme çalışmaları yapıldı.

Balıkçıların çeşitli sebeplerle su altında bıraktıkları ve pasif olarak avlanmaya devam eden “hayalet ağlar”, hem ekolojiye hem de ülke ekonomisine zarar veriyor.

Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Beyşehir Gölü Balıkçılık Paneli ve Hayalet Ağ Resim Sergisi düzenledi. Sergide verilen bilgide iki gölde yapılan çalışmalar sonrasında toplam 14 bin metre hayalet ağın toplandığı ifade edildi.

Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Beyşehir gölünde Bakanlığımızın yapmış olduğu Hayalet Ağların Temizlenmesi Projesi ile Beyşehir gölü tabanından 10.000 metre, Seydişehir Suğla gölünden ise 4.000 metre ağ göl tabanından temizlenmiştir.

S.S.Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi, Doğa Derneği, Akdeniz Koruma Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz Beyşehir Gölü Balıkçılık Paneli ve Hayalet Ağ Resim Sergimiz İl Müdürümüz Seyfettin Baydar’ın katılımıyla gerçekleşmiş olup, katılan herkese teşekkürlerimizi sunarız.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız