Belenyenice Göleti ve Sulaması Projesinde Çalışmalar Bütün Hızıyla Sürüyor

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Belenyenice Göleti ve Sulaması Projesinde Çalışmalar Bütün Hızıyla Sürüyor

Belenyenice Göleti ve Sulaması Projesinde Çalışmalar Bütün Hızıyla Sürüyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’da yapımı süren Belenyenice Göleti ve Sulaması Projesinde çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Projenin tamamlanarak hayata geçmesiyle bölgede 1.170 dekar zirai alan suyla buluşacak.

Manisa’da zirai gelişmenin en önemli etkenlerinden birisinin sulama olduğunun farkında olana DSİ Genel Müdürlüğü, Manisa’ya yaptığı yatırımlarla verimli toprakları su ile buluşturmaya devam ediyor.

-Projede Yüzde 22 Fiziki Gerçekleşme Sağlandı-

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Manisalı çiftçilere vaad ettiği Belenyenice Göleti ile Manisalı çiftçilerin hayali gerçek oluyor. Manisa Şehzadeler İlçesi, Belenyenice Köyünün kuzeyinde Çayır Deresi üzerinde inşa edilen gölet ile 1.170 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilecek gövde için toplam 259.654 metreküp dolgu yapılacak.

Proje kapsamında orman kesim işleri, sıyırma kazıları ve dipsavak imalatları kısa sürede bitirildi. Enjeksiyon imalatları ile dolusavak beton imalatları ise halihazırda devam ediyor. Yüzde 22 fiziki gerçekleşme sağlanan projenin 2018 yılsonunda tamamlanması hedefleniyor.

-Milli Ekonomiye 1 Milyon 92 Bin Lira Katkı-

Belenyenice Göleti ve Sulaması Projesinin yaklaşık 10 milyon liraya mal edileceğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Söz konusu proje bölge ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak. Proje tamamlandığında bölge çiftçisi dekar başına 1.072 TL ek gelir artışı sağlayacak. Ülke ekonomisine de yıllık 1 milyon 92 bin lira katkı sağlanacak” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız