Bandırma Borsası, Yılın İlk Mahsulü olan Arpa satışı yaptı - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bandırma Borsası, Yılın İlk Mahsulü olan Arpa satışı yaptı

Bandırma Borsası, Yılın İlk Mahsulü olan Arpa satışı yaptı

Ülkenin önemli Ticaret Borsalarından biri olan Balıkesir’in Bandırma İlçesi Borsasından yapılan bilgilendirmeye göre, “2016 hasat sezonunun ilk mahsulü arpa Borsaya getirildi ve satışı yapıldı şeklinde oldu. 5 ton miktarındaki arpayı, satış salonuna Bandırma Kayacık Mahallesi’nden Faruk Meriçelli adlı üretici getirdi.

Borsanın elektronik satış salonunda işlem gören yılın ilk mahsulü arpanın 50 kilosu sembolik fiyatla kilogramı 13,30 liradan üyemiz Ahmet Toygun tarafından satın alındı. Ayrıca İlk hasat mahsulün 5 ton arpayı yine 0,768 TL fiyatla Borsamızın üyesi Ahmet Toygun satın aldı.

Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ilk mahsulün borsamıza getirildiğini, yeni harman döneminin üreticilere, üyelere ve ülkeye hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu. Sezgin “Temennimiz bereketli ve verimli bir hasat yılı olması. Bandırma Ticaret Borsası salon satış geleneğini her geçen yıl geliştirerek 76 yıldır sürdürüyor. Yeni hasat sezonun herkes için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız