Bakıcısı Tarafından Aç ve Susuz Bırakılan 19 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakıcısı Tarafından Aç ve Susuz Bırakılan 19 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

Bakıcısı Tarafından Aç ve Susuz Bırakılan 19 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

Edinilen bilgiye göre, Erzurum’un Tortum ilçesinde, hayvanlarına bakması için sahibi tarafından teslim edilen bakıcısının ilgilenmediği 40 büyükbaş hayvandan 19’u açlıktan telef oldu.

Tortum merkezdeki mezbahane yakınında bulunan bir ahıra hayvanlarla ilgilenmek için uzun süre kimsenin gelmediğini fark eden çevre sakinleri, durumu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve hayvanların sahibine bildirdi.

Yapılan inceleme sonunda ahırda bulunan 40 büyükbaş hayvandan 19’unun, uzun zamandır aç, susuz ve havasız bırakılması sonucu telef olduğu belirlendi. Geriye kalan 21 büyükbaş hayvanın da ölmek üzere olduğu tespit edildi.

Hayvanların sahibi Avni Keser, Erzurum’da yaşadığını ifade ederek, “Hayvanların bakımı için Gökhan Özler ile anlaştık. Komşular haber verince geldim. Bakıcının uzun zamandır gelmemesi sonucu 19 büyükbaş hayvan açlık, susuzluk ve havasızlıktan telef oldu. Hayvanlara bakamayacağını da söylemedi, bakıcıya ulaşamıyoruz.” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız