Bakan Çelik "Yumurta tebliğinin amacı tüketicinin sağlığını korumak" - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Çelik “Yumurta tebliğinin amacı tüketicinin sağlığını korumak”

Bakan Çelik “Yumurta tebliğinin amacı tüketicinin sağlığını korumak”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Yumurtadaki Tarih tartışmasına açıklık getirdi. Bu tebliğin amacının tüketicinin sağlığını korumak olduğunu vurgulayan Bakan Çelik, tüketici sağlığını korumaya dönük bu ve benzer kurallara bütün üreticilerin uyması gerektiğini söyledi.

Çelik, yumurtadaki “tarih” tartışmalarının sorulması üzerine de yumurta ile ilgili düzenlemelerin 2014 yılının aralık ayında hayata geçtiğini anımsatarak, ilgili üreticilerin gerekli önlemleri alması için bir sene verildiğini, dün itibarıyla bu sürenin dolduğunu kaydetti.

Bu tebliğin amacının tüketicinin sağlığını korumak olduğunu vurgulayan Çelik, “Küçük üreticiler için de 12 Eylül 2015’te yayınlanan bir yönetmelikle ‘En fazla 250 kanatlıya sahip olan işletmelerin tarih yazma zorunluluğu olmayacak’ diye bir düzenleme yapılmış durumda.

Amaç onların da gelecekte bu sürece adapte olmalarını sağlamak ama belli bir büyüklükteki işletmelerin artık bu sürece geçmesi gerekiyor. Küçük işletmecileri korumaya dönük böyle bir adım atmış bulunuyor. İnşallah yakın bir süreçte tüketici sağlığını korumaya dönük bu ve benzer kurallara bütün üreticilerin uyması gerekiyor” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız