Arıcılık Kongresine Yoğun İlgi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Arıcılık Kongresine Yoğun İlgi

Arıcılık Kongresine Yoğun İlgi

Dünya Arıcılık Kongresi 29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan 45. Apimondia Uluslar arası Arıcılık Kongresi’ne ilginin yoğun olduğu belirtildi.

Dünya arıcılığında uzun zamandan beri yapılmakta olan 45. Apimondia Uluslar arası Arıcılık Kongresine yoğun ilgi gösteren arı yetiştiricileri, bu kongrede arı yetiştiriciliği hakkında bilimsel ve teknik konularda bilgi almayı hedefliyor.

Konu hakkında Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Organizasyon Komitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Sektörün tüm paydaşlarının kendi konularında ve bilim insanlarının bilimsel çalışmalarını vitrine taşıdıkları yer uluslararası kongrelerdir. Apimondia Kongresi de arıcılık sektöründen katılımcılara ve üreticilere ileri derecede bilgi aktarmaktadır. Dünya arıcılığının tüm yönleriyle ele alınacağı kongremizde, konusunda seçkin üst düzey bilim insanları konuşmacı olarak yer alacak, önemli yenilik ve değişimler en kapsamlı şekilde tartışılacaktır.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, ülkemizde seyahat etme ve dünya arıcılığını tanıma fırsatı bulamayan binlerce arı yetiştiricisinin, bilimsel ve teknik konuları, konularında söz sahibi yerli ve yabancı uzmanlardan öğrenmeleri amacıyla, Dünya Arıcılığında bir Asrı aşkın süredir yapılmakta olan Apimondia Kongresi’ni, 2005 yılından bu yana süren adaylık süreci ve bu süreçteki yoğun mücadelesi sonucunda 2017 yılında ülkemizde düzenleme hakkını kazanmıştır.

29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 45. Uluslar arası Arıcılık Kongresi’ne sizleri davet etmek bizler için büyük bir onur ve mutluluk kaynağıdır.

Bu kazanım, arıcılık tarihimizde bir milattır. Tüm sektör temsilcileri olarak bu kongreye ülke arıcılığımızın bir miladı olarak hazırlanmalıyız. Bir asırdan fazla süredir dünya arıcılık ailesinin dışında bulunan ülkemiz arıcılığını bu kongreye farkındalık yaratacak şekilde hazırlamalıyız. Tüm bilgi ve birikimlerimiz bu kongreye aktarmalıyız.

Ülke arıcılık sektörü olarak bir sorumluluk üstlendik, herkesi bu kongrede rol üstlenmeye davet diyoruz. İstanbul’da düzenleyeceğimiz Apimondia Kongresi bu güne kadar yapılan kongrelerin önüne geçmelidir. Katılımı ve bilimsel sunuları ile farkındalık yaratmalıyız. Bu konuda tüm sektör temsilcilerimizin uyarılarını ve katkılarını beklemekteyiz. Bir asır sonrasında yakaladığımız bu şansımızı ülke arıcılığımıza yakışır bir şekilde kullanmalıyız. Tüm sektör çalışanları ve arıcılarımızı kongre sürecinde salonları doldurmasını beklemekteyiz.

Ülke arıcılığımızın hak ettiğini düşündüğümüz konuma gelebilmesi için önemli bir adım olduğunu düşündüğümüz 45. Uluslararası Arıcılık Kongresi’nde arıcılarımızı ve tüm sektör paydaşlarını bizlerle birlikte görmekten mutluluk duyacağımızı bildirir, saygılar sunarız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız