Animal Antalya Hayvancılık İhtisas Fuarı Sona Erdi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Animal Antalya Hayvancılık İhtisas Fuarı Sona Erdi

Animal Antalya Hayvancılık İhtisas Fuarı Sona Erdi

Bu yıl 25-28 Ekim 2017 tarihlerinde yapılan Animal Antalya Hayvancılık İhtisas Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına ilginin az olduğu gözlenirken, fuarda düzenlenen panellerde, Türkiye’de Küçükbaş Hayvancılığın Geleceği, hayvancılıkta kooperatifleşmenin önemi ve endüstride ve tarımda yeni bir konsept olan Tarım 4.0 anlatıldı.

Fuara kırk adet firma katıldı. Önceki fuarlara göre sönük geçen fuarda üç panel düzenlendi. Panellerin ilki “ Türkiye’de Küçükbaş Hayvancılığın Geleceği” konusunu içeriyordu. Gazeteci İsmail Uğural’ın yönettiği panele Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, Bakanlık Daire Başkanı Dr. Bekir Ankaralı ve Prof. Dr. Hazım Gökçen konuşmacı olarak katıldılar.

Panelde Türkiye Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinin sorunları enine boyuna tartışıldı. Yine Gazeteci İsmail Uğural’ın yönettiği ikinci panelin konusu “ Tarım 4,0” idi. Bu panele Ata Fen Genel Müdürü Tahir Yavuz, Sürü Yönetimi Uzmanı Eşref Şekerli ve Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş konuşmacı olarak katıldı. Panelde endüstride ve tarımda yeni bir konsept olan Tarım 4.0 anlatıldı.

Son panel kooperatifleşme konusunda idi. Bu paneli de Gazeteci İsmail Uğural yönetti ve konuşmacı olarak HAYKOOP Başkanı Ahmet Ertürk, FAO Uzmanı Işıl Aytemiz Danyel ve Bakanlık Uzmanı Dr. Erhan Ekmen katıldı. Panelde konuşmacılar hayvancılıkta kooperatifleşmenin önemine vurgu yaptı.

Haber Fotoğraf: Prof. Dr Hazım Gökçen

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız