7 Yılın Sonunda Şampiyon Horoz Yetiştirdi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
7 Yılın Sonunda Şampiyon Horoz Yetiştirdi

7 Yılın Sonunda Şampiyon Horoz Yetiştirdi

Manisa’nın Şehzadeler İlçesinde yaşayan, 7 yıldır süs tavukçuluğu yapan Emrah bilgi, 7 yıl uğraştı ve sonunda 1 yaşındaki ‘Sancak’ isimli horozunu Türkiye şampiyonu yaptı.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan Emrah Bilgi, ‘Sancak’ isimli süs horozu ile Türkiye şampiyonluğu kazandı. Geçimini yetiştirdiği süs tavukları ve onların yumurtalarını satarak sağlayan Emrah Bilgi, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi’nde Sancak isimli horozu ile şampiyonluk için yarıştı. ‘Sancak’ 32 ilden 80 yetiştiricinin yetiştirdiği 600 hayvan arasından şampiyonluğa ulaştı.

-600 Hayvan Arasından ‘Sancak’ Şampiyon Oldu-

Süs tavuğu yetiştiricisi Emrah Bilgi’nin 7 yıl süren çalışmaları sonucunda, 1 yaşındaki brahma Liğht türünde ‘Sancak’ isimli horozu Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisi’nde Türkiye Şampiyonu Türkiye grand şampiyonu oldu.

Emrah Bilgi yaptığı açıklamada, “7 yıldır uğraştığım süs tavukçuluğu bana bir çok şey öğretti. En kaliteli en güzel hayvanı yetiştirmek için bir çok deneyimlerde bulundum. Kendi geliştirmek için kendi ırkında standartların en iyi süs tavukları yumurtalarını yurt dışından getirdim ve en iyi hayvanları yetiştirdim. 7 yıl uğraşlarımın sonucunda Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterisinde Salonun en güzel hayvanı seçilen ‘Sancak’ isimli hayvanım şampiyon oldu. Emeklerimin sonucunu 7 yıl sonra almanın mutluluğunu yaşadım. Buradan herkese süs tavuğu yetişmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız