7. Veteriner Gıda Hijyeni Kongresi’ne Yoğun İlgi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
7. Veteriner Gıda Hijyeni Kongresi’ne Yoğun İlgi

7. Veteriner Gıda Hijyeni Kongresi’ne Yoğun İlgi

Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Veteriner Gıda Hijyeni Kongresi yoğun bir katılım ile 4-8 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda ki Pine Bay Holiday Resort’ta gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Düzenlenecek olan bu kongre hayvansal gıdaların hijyeni ve teknolojisine yönelik konular başta olmak üzere Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı konularında da faaliyet gösteren üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenleri, kamu kuruluşları ve özel sektörde araştırma, analiz, üretim, muayene ve kontrol sorumlulukları taşıyan kişileri bir araya getirerek; dünyada ve ülkemizde olan gelişmeler ışığında bilimsel ve teknolojik yenilikleri değerlendirmek ve sorunları paylaşarak, çözüm önerileri üretilmesi amaçlanıyor.

Kongre hakkında bilgi veren Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı ve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ergün Ömer Göksoy, “Gıda Hijyeni ve Teknolojisi alanında şekillenen gelişmelerin değerlendirileceği; konu ile ilgili prensipleri bir araya getirmeyi amaçlayan 7. Veteriner Gıda Hijyeni Kongresi’ni 4-8 Ekim 2017 tarihinde Kuşadası’nda düzenlemenin gurur, mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

‘Tek Tıp Tek Sağlık Konsepti’ ve ‘Çiftlikten Sofraya Gıda Güvenliği’ kavramlarının çok büyük önem kazandığı günümüzde, düzenlenecek olan bu kongre hayvansal gıdaların hijyeni ve teknolojisine yönelik konular başta olmak üzere Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı konularında da faaliyet gösteren üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenleri; kamu kuruluşları ve özel sektörde araştırma, analiz, üretim, muayene ve kontrol sorumlulukları taşıyan kişileri bir araya getirerek; dünyada ve ülkemizde olan gelişmeler ışığında bilimsel ve teknolojik yenilikleri değerlendirmek ve sorunlarımızı paylaşarak, çözüm önerileri üretmek adına büyük bir görev üstlenecektir.

Kongremizin iki günlük bilimsel etkinlikler sürecinde Gıda Hijyeni ve Teknolojisi temaları kapsamında sözlü ve poster sunumları yapılacak olup düzenlenecek olan bir günlük sosyal program ile Kuşadası çevresinde bulunan çeşitli tarihi merkezler ile ören yerlerinin ziyaret edilmesi planlanmaktadır.

Kongremizin amacına ulaşması siz değerli meslektaşlarımızın kongremize katılımlarıyla mümkün olacaktır. Sizleri Kuşadası Pine Bay Holiday Resort’ta 4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Veteriner Gıda Hijyeni Kongresi’nde görmekten duyacağımız gurur ve mutluluğu tekrar belirterek kongremizi onurlandırmanızı dilerim.”dedi.

 

Saygılarımla,

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız