Yatırımlara Devlet % 50 Oranında Hibe Desteği Verecek

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yatırımlara Devlet % 50 Oranında Hibe Desteği Verecek

Yatırımlara Devlet % 50 Oranında Hibe Desteği Verecek

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi hakkında tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda yapılacak yatırımlara devlet % 50 hibe desteği veriyor.

2020 sonuna kadar kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlarına devlet %50 oranında hibe desteği verecek.

Başvuru Süresi Ve Şekli

Proje başvuruları; Bakanlık tarafından yayımlan uygulama rehberine uygun olarak hazırlanacak. Hazırlanan form ve belgeler tebliğ yayımı tarihinden itibaren 90 gün (Son başvuru tarihi 11/12/2017) içerisinde elektronik ortamda www.tarim.gov.tr internet sayfasındaki “KKYDP Online Başvuru” adresinden girişlerin yapılması gerekiyor.

Yatırım konularında hibeye esas proje tutarı; yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 2.000.000 TL, yatırım niteliği kapasite artırımı ve/veya teknoloji yenileme olan başvurularda 1.500.000 TL, yatırım niteliği tamamlama olan başvurularda ise, 1.750.000 TL üst limitini aşmayacak.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız