5 Ayaklı Dana 5 Aydır Çare Bekliyor. Ayağının bir tanesini kullanamıyor

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Beş Ayaklı Dana 5 Aydır Çare Bekliyor

Beş Ayaklı Dana 5 Aydır Çare Bekliyor

 

Yaklaşık beş ay önce Simental ve alaca ırklarının karışımı olarak dünyaya gelen 5 ayaklı dana, yürümekte zorlanmasına rağmen yaşam mücadelesini kaybetmiyor ve normal yaşamını olumsuz etkileyen bu durumdan kurtulmak için çare bekliyor.

Balıkesir’in Gönen İlçesine bağlı Ulukır köyünde yaşayan Ergün Aydemir İsimli yetiştiriciye ait “alaca” isimli dişi dana 5 ayaklı olarak dünyaya geldi. Yaklaşık 5 aydır bacağının birini kullanamayarak yaşıyor. Sahibi Ergün Aydemir ne yapacağını bilemediğini ve bu konuda yetkililerden destek istediğini söyleyerek, dananın ameliyat olması için yetkililerin çözüm bulmasını istiyor.

Ergün Aydemir dananın sağlığının ve beslenmesinin yerinde olduğunu belirtirken, “ bu dana yaklaşık 5 ay önce doğdu. Sağlığı ve beslenmesi yerinde, iki ayaklı olan arka sol bacağını basamadığı için yürümekte sıkıntı yaşıyor. Ben ne yapamayacağımı bilemediğim için gerekli yerlerden destek istedik. Ancak henüz bir destek alamadık” şeklinde konuştu.

Sahibi yetkililerden destek bekliyor ancak “alaca” ise her geçen gün biraz daha büyüyor. Tabi şimdilik düşe kalka yaşamını sürdürüyor ama büyüdükçe yaşadığı bu zorluk ikiye katlanacak ve hayvanın yaşamını ciddi şekilde etkileyecek.

Hem etçil hem de damızlık olarak oldukça verimli olan dana kısa sürede çözüm bulunamazsa ya kesilecek ya da görüntülerde göründüğü gibi eziyet çekerek yaşamaya devam edecek.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız