41 Başvuru Sahibiyle Sözleşme Yapıldı-Damızlık gebe düve

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
41 Başvuru Sahibiyle Sözleşme Yapıldı

41 Başvuru Sahibiyle Sözleşme Yapıldı

Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne 2017/32 sayılı “Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği” ile damızlık gebe düve ve 8 – 13 aylık boş dişi sığır alımına % 30 hibe desteklemesi kapsamında kabul edilen 41 başvuru sahibiyle sözleşme yapıldığını açıkladı.

İl Müdürlüğü tarafından yapılan açılamaya göre 42 başvurudan 41 tanesinin kabul edildiği ifade edilirken konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığını geliştirerek hayvancılıkta kendi kendine yeten bir ülke haline gelebilmemiz için, yetiştiricilerimize yönelik birçok destekleme yapılmaktadır. Bu desteklemelerden birisi olan 2017/32 sayılı “Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği” ile damızlık gebe düve ve 8 – 13 aylık boş dişi sığır alımına % 30 hibe desteklemesi uygulanmaktadır.

Destekleme ülkemizde 30 ilde uygulanmakta olup; ilimiz de bu iller arasında yer almaktadır. Söz konusu destekleme kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze başvuru süresi içerisinde 42 adet başvuru yapılmış, yapılan başvurulardan 41 adedi uygun bulunmuştur. Uygun görülen başvurularda müracaat sahipleri, 960 adedi damızlık gebe düve ve 260 adedi boş dişi sığır olmak üzere toplam 1.220 adet hayvan alımı talebinde bulunmuşlardır. Başvurusu kabul edilen yetiştiricilerimizle İl Müdürlüğü konferans salonunda sözleşme imza töreni düzenlendi.

Düzenlenen imza törenine İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Tayfun Kara ve yetiştiriciler katılmıştır. Törende hazır bulunan yetiştiricilerimizle sözleşmeler imzalanmış olup, ilimiz ve ülkemiz hayvancılığı adına hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız