3 günde 1 gergedan - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
3 günde 1 gergedan

3 günde 1 gergedan

Güney Afrika Cumhuriyeti Çevre İşleri Bakanlığı Güney Afrika’da 3 günde 1 gergedanın öldürüldüğünü açıkladı. 2016 yılında ise 1054 gergedanın kaçak avcılar tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, önceki yıllara göre kaçak avcıların öldürdüğü gergedan sayısı azalsa da bu rakam, üç günde bir gergedanın boynuzları için öldürüldüğü anlamına geliyor.

Güney Afrika’daki Kruger Milli Parkı, kıtanın en büyük beyaz gergedan nüfusuna ev sahipliği yapıyor. Parkta 6649-7830 arasında beyaz gergedan yaşıyor. 2015’te parkta 825 gergedan öldürülmüştü. Bu yıl alınan tedbirler sayesinde bu rakam yüzde 20 oranında azaldı ve 662’ye düştü.

Gergedanları korumak için çalışmalarını sürdüren WWF’in (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Yaban Hayatı Bölümü Lideri Dr. Margaret Kinnaird, gergedan avcılarına karşı yürütülen mücadelenin gergedan boynuzu talebini ortadan kaldırmadan başarılı olamayacağını söylüyor. Kinnaird, uluslararası boynuz kaçakçılığına karşı yetersiz kalan küresel mücadelenin sahada gergedanları korumaya çalışanları zor durumda bıraktığına dikkat çekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız