Kırmızı Et Üretiminde Manda'nın Önemi - Et Tavuk Piyasası

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kırmızı Et Üretiminde Manda’nın Önemi

Kırmızı Et Üretiminde Manda’nın Önemi

Kırmızı Et Temininde Manda Merkezleri Önem Kazanıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik dünyanın hayvansal ürünler konusunda darboğaza girdiğini söyleyerek, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yanı sıra kırmızı et konusunda mandanın da önemli olduğunu vurguladı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesindebulunan Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Çelik, hayvancılığın desteklenmesine yönelik yeni açıkladıkları Milli Tarım Projesi çerçevesinde, manda merkezlerinin de önem taşıdığını belirtti.

Manda ırkının ıslahıyla ilgili atılan adımların önemli olduğuna vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Bunun hızlı bir şekilde geliştirilmesi gerekiyor. Türkiye’de 135 bin manda var. 80 milyonu dikkate aldığınız zaman, bu sayının ne ifade ettiğini hepimiz görüyoruz. O halde hem küçükbaş hem manda hem büyükbaş, geneli itibarıyla kırmızı et temininde Türkiye bugünleri, bu yılları çok iyi değerlendirmek durumundadır.

Çünkü farkındayız veya değiliz, dünya hayvansal ürünler konusunda darboğaza doğru hızlı bir şekilde ilerliyor. Ben inanıyorum ki Türkiye, aldığı ve alacağı tedbirlerle önümüzde süreç içinde bu darboğazı yaşamayacak. Kendi kendine yeterli olacak bir noktaya gelmesi konusunda proaktif bir süreci hep beraber yönetmiş olacağız.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız