156 çam ağacı cezaevi bahçesine naklediliyor

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
156 çam ağacı cezaevi bahçesine naklediliyor

156 çam ağacı cezaevi bahçesine naklediliyor

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yapımına başlanacak yeni diş hastanesi için arazide bulunan 156 adet yetişkin çam ağacı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Bandırma Cezaevi Bahçesine taşınıyor.

Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı konu ile ilgili yaptığı açıklamada yeni diş hastanesi inşaatı için arazide bulunan 156 çam ağacının Cezaevi Bahçesine taşınmaya başlandığını ifade etti. Yapılması planlanan diş hastanesi arazisi üzerinde tescillenmiş 156 çam ağacının bulunduğunu belirten Bostancı “ Bandırma’ya yeni bir Diş Hastanesi yapılacak. Bu arazi üzerinde bulunan 156 çam ağacı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından tescillidir. Yaptığımız başvurular tarafından Orman Müdürlüğü yetkilileri bu ağaçların taşınmasında bir sakınca olmadığı rapor altına almıştır. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ortak çalışmalar ile 156 çam ağacının Bandırma Cezaevi Bahçesine taşınmasına karar verilmiştir. Büyükşehir Belediyesi’nin özel ağaç söküm araçlarıyla bu ağaçlar sökülerek yeni yerlerine tekrar dikilecektir. Temizlenmiş arazi üzerinde de en kısa sürede hastane inşaatına başlanacaktır “ dedi.

Bandırma’nın yeni bir Diş Hastanesine ihtiyacı olduğunun altını çizen Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı “Yılda 180 Bin hastaya hizmet veren Bandırma Diş Hastanesi gün geçtikçe büyüyen şehre yetemiyordu. Yapılacak yeni Diş Hastanemiz 5 katlı olacak ve yılda 300 bin hastaya hizmet verecek “ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?BİRDE BUNLARA BAKIN

Facebook Sayfamız